اجرایی نشدن طرح بیمه درمانی ترامپ
اخباراجرایی نشدن طرح بیمه درمانی ترامپ
ترامپ با انتشار پیامی به کنگره این کشور در خصوص تصویب نکردن طرح بیمه درمانی مورد نظر او هشدار داد. او در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: با توجه به اینکه کنگره نمی تواند وظیفه خود را در خصوص بیمه درمانی انجام دهد، من از قدرت قلم استفاده کرده و بیمه درمانی را برای بسیاری از مردم امکان پذیر می‌كنم. 

ترامپ به شدت درصدد است تا طرح بیمه درمانی دوران ریاست جمهوری "باراك اوباما" معروف به "اوباماکر" را از میان برداشته و طرح بیمه جدیدی را جایگزین آن کند امری که تا کنون کنگره آمریکا با آن موافقت نکرده است. 

زمانی که طرح اوباماکر در سال ۲۰۱۰ اجرایی شد، ۲۰ میلیون نفر در آمریکا تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و طبقه متوسط و پائین در این کشور از این بیمه استفاده کردند. این طرح شامل حداقل های خدمات درمانی نظیر پوشش رایگان خدمات پیشگیرانه، اجبار کارفرمایان به بیمه کردن کارکنان و تخصیص یارانه برای خرید بیمه بود. اما بیستم ژانویه سال جاری پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری جدید، دونالد ترامپ فرمان اجرایی توقف طرح اوباماکر را امضا و ابلاغ کرد. 
 
طبق طرح جدید، شرکت ‌های بیمه از جمله می ‌توانند بر میزان حق بیمه‌ بیمارانی که از بیماری ‌های مزمن رنج می ‌برند، بیافزایند. کارشناسان معتقدند که "طرح ترامپ" به ویژه شرایط درمان برای آمریکایی‌های کم‌ درآمد و بی ‌بضاعت را سخت ‌تر مي كند. 

عده اي بر اين باورند كه در صورت تصویب اين طرح نزدیک به ۱۴ میلیون آمریکایی از داشتن حق بیمه‌ درمانی محروم مي شوند و به همين دليل بسياري از اعضاي كنگره با آن مخالف هستند. به گفته‌ اين افراد، دولت نباید در امر بهداشت و درمان شهروندان دخالت کند.

1,053تعداد نمایش:
1396/07/19تاریخ ثبت:
اخبار مرتبط