نگرانی بزرگترین بیمه گر جهان در سال 2017
اخبارنگرانی بزرگترین بیمه گر جهان در سال 2017
به‌گزارش خبرگزاري رويترز بيمه گران لويدز لندن در سال 2016 ميلادي بخشي از سرمايه هاي خود را از دست دادند. اين شركت هاي بيمه در بازار جهاني، بيش از 90 اتحاديه دارند كه بيشتر آنان در زمينه هاي مختلف ريسك پذيري فعاليت مي كنند و به لويدز لندن فشار مي آورند تا نرخ هاي خود را كاهش دهد.

لویدز لندن، شرکت خدمات مالی بریتانیایی است، که به‌عنوان یک کارگزار بیمه، در زمینه ارائه خدمات بیمه، بیمه اتکایی، بیمه عمر، مبادلات اوراق قرضه و مدیریت ریسک فعالیت می کند. این شرکت در سال ۱۶۸۸ توسط "ادوارد لویدز" تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از 2 هزار و 500 شعبه در سراسر جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر لندن قرار دارد.

اتحادیه لویدز از یک یا چند عضو تشکیل شده است. اعضای اتحادیه به منظور پذیرش ریسک‌ های بیمه تشکیل گروه می ‌دهند. اتحادیه‌ ها اگرچه از نظر فنی مشارکت سالیانه داشته اما در عمل به صورت مستمر فعالیت می ‌کنند. کلیه اعضا در حالی ‌که ملزم به مشارکت نیستند اما حق مشارکت در اتحادیه ها برای سال آینده را دارند.

در اين گزارش آمده است، اين شركت كه اكنون نگران خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا نيز است، براي مقابله با كاهش نرخ حق بيمه هاي خود بايد طرح هاي تجاري اش براي سال 2017 را مورد بررسي قرار دهد و نظم موجود در كارگزاران خود را نسبت به آنچه در سال گذشته وجود داشت،‌ تعميق دهد.

اين شركت در بيانيه اخير خود تاكيد كرده است كه سال آينده ميلادي براي لويدز لندن، سال بسيار مهم و دشواري است چرا كه تجارت در بريتانيا دستخوش تغييرات جدي مي شود كه خروج از اتحاديه اروپا به تنهايي مشكلات را دوچندان مي كند.

"اينگا باله" مدير اجرايي و "جان نلسون" رئيس هيئت مديره لويدز لندن در اين بيانيه تاكيد كرده اند، در حال حاضر با قاطعيت مي توان گفت كه سال گذشته سال سوددهي نبوده است و اين بر نگراني ما افزوده است.

طبق گزارش هاي منتشر شده، لویدز متشکل از دو بخش مجزا با عنوان بازار لویدز و موسسه لویدز است. بازار متشکل از انبوهی از فعالیت ‌های بازرگانی است و موسسه، سرپرستی بازار را بر عهده دارد. بازار لویدز، بستری برای انجام کلیه امور بیمه ‌گری است و موسسه لویدز مسئول نظارت و حمایت از بازار است.

این موسسه حداقل سرمایه لازم برای هر عضو را به منظور حمایت از بیمه ‌گران مشخص شده برای آن ‌ها تعیین می‌ کند، در پیشرفت عملکرد مدیریت سندیکاهای تحت عملکرد خود همکاری می‌ كند، گزارشگری‌ های مالی و حقوقی برای بازار لندن انجام می ‌دهد و شبکه جهانی مجوزها و عناوین تجاری لویدز را ارتقا می‌ دهد.

کارگزاران ثبت شده لویدز از جانب مشتریان، ریسک‌ ها را در بازار لویدز واگذار مي كنند. کارگزاران از دانش حرفه‌ ای خود به منظور اخذ نرخ و شرایط مناسب برای بیمه ‌گزاران بهره می ‌برند. در حال حاضر بیش از 200 شرکت بروکری در لویدز فعالیت می‌ كنند که هرکدام در گروه ریسک‌ های مشخص متخصص هستند.

در ادامه اين گزارش آمده است، رقابت شديد در صنعت بيمه كه به طور معمول بازگشت بالا را نويد مي دهد، در چند سال گذشته بر نرخ حق بيمه ها فشار زيادي وارد كرده است و لويدز براي پاسخگوي به اين شرايط، ساختار خود را براي كاهش هزينه ها تغيير داده است. اين مسئله حضور بازاري اين شركت را در جهان 10 درصد كاهش مي دهد.

باله و نلسون در اين بيانيه همچنين متذكر شدند، لويدز همچنان به سياست گسترش فعاليت ها در بازارهاي جهاني ادامه مي دهد. به عنوان مثال انتظار مي رود شعبه بيمه اتكايي اين شركت در هندوستان در سال 2017 ميلادي آغاز به كار كند و هم اكنون مديران اين شركت در تلاشند تا مجوز حضور در بازار بيمه اتكايي مالزي را نيز هر چه سريعتر به دست آورند.

لويدز همچنين براي مقابله با نتايج منفي برگزيت (خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا) در حال مذاكره با دولت لندن است تا بتواند حقوق تجاري خود را در بازار اتحاديه اروپا حفظ كند اما از سوي ديگر مديران اين شركت در تلاش هستند تا بازارهاي جايگزين را براي سرمايه گذاري بيشتر بيابند.

باله و نلسون ادامه مي دهند، اين روش تضميني براي حضور لويدز در بازار اروپا حتي پس از اجراي برگزيت اس، هرچند كه مجبور باشيم با ساختاري متفاوت عمل كنيم.

بنا بر اين گزارش، منابع آگاه مي گويند لويدز خواهان راه اندازي شعبه اي در يكي از شركت هاي عضو اتحاديه اروپاست تا بتوانند خدمات خود را در اين اتحاديه همچنان ارائه كند. اين در حالي است كه لويدز حتي پس از اجراي برگزيت مي تواند شعبه هاي محلي را در سرتاسر اين اتحاديه راه‌اندازي كند.

834تعداد نمایش:
1395/10/22تاریخ ثبت:
اخبار مرتبط